Нарешті вже потеплішало і можна ходити на роботу, в школу чи університет пішки. А ще це хороший привід, аби дістати свого двоколісного друга та проводити більше часу на свіжому повітрі. Напевно, ви вже зрозуміли, що сьогодні наш проект присвячений велосипедистам.
Ви вже бачили дорожні знаки з велосипедами, які встановлюють у місті? Чернівецька міська рада зобов’язалась організувати 15 кілометрів веломаршрутів. А на реалізацію цього проекту отримали грантові кошти у сумі близько 1 мільйона гривень.
Утім цих коштів виявилося замало для облаштування окремих велосмуг. Тож рух для велосипедистів лише позначили розміткою вздовж тротуарів.
Ми вирішили перевірити, чи зручні такі розмітки для велосипедистів, тому взяли велосипед і проїхались одним із маршрутів.
Стартували із Соборної площі,і рухались у напрямку до парку Шевченка.
Та одразу ж помітили, що розмітка обривається. Стає незрозуміло, де шукати її продовження.
А ще тротуари вузькі і розминатися із пішоходами дуже важко. Окрім цього вони розбиті. Та і відповідних дорожніх знаків недостатньо.
Люди здебільшого ігнорують наявність велодоріжки, особливо водії автомобілів.
А як же все влаштовано у Європі? Нещодавно ми побували у Польщі, в місті Ряшів, і перевірила доступність міста для велосипедистів там.
Жителі розповіли, що в них є додаток, через який можна орендувати велосипед, який називається Blinkee.city. Оренда коштує приблизно 1 злотий за 30 хвилин.
Нам пощастило, адже нам позичили велосипед сусіди.
Велосипед – дуже популярний вид транспорту у Ряшеві, велосипеди там повсюди: біля університету, гуртожитків, супермаркетів. І це не дивно, адже там усе продумано для велосипедистів.
Загалом там дуже добре облаштовані велодоріжки і їх легко відрізнити від пішохідних за виглядом та знаками.
На пішохідних переходах майже всюди є окремі доріжки та світлофори для велосипедистів та пішоходів, що дуже зручно для пересування містом.
Велосипеди там можна залишити будь-де. Їх залишають на спеціально облаштованих зонах, або ж просто прив'язують до дерева або огорожі.
Якщо ж, на тротуарі немає окремої велодоріжки, то є знак, який вказує на те, що там можна ходити пішки та їздити на велосипеді.
Але так, як і в Україні, у Польщі мало хто їздить у велосипедних касках та жилетах. Втім на відміну від Чернівців, у Жешуві велосипедист відчуває себе безпечніше.
У Чернівцях безсумнівно можна використовувати велосипед, як повноцінний вид транспорту. Інше питання, що це не так просто і зручно, як у відомих велостолицях світу. Навіть у порівнянні з невеликим містечком у Польщі, ми поки значно програємо в облаштуванні зручного велосипедного простору.
Відеоверсію проекту дивіться за посиланням нижче.