У Нацбанку хочуть відмовитися від усіх монет окрім 50 копійок

Українці майже припинили користуватися монетами дрібних номіналів

Про головне

Національний банк України планує відмовитися від випуску монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок

Про це повідомила прес-служба НБУ, передає Тиждень.

Нацбанк вже підготував проект постанови "Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів".

Національний банк України розглядає можливість оптимізації обігу монет дрібних номіналів та пропонує запровадити в Україні механізм заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків за товари (роботи, послуги), йдеться у повідомленні.

Нацбанк наголошує, що монети дрібних номіналів майже припинили відігравати істотну роль у розрахунках населення за товари та послуги.

На сьогодні в обігу перебуває 12.9 млрд. шт. монет, у тому числі номіналами 1 коп. – 2.4 млрд. шт., 2 коп. – 1.4 млрд. шт., 5 коп. – 1.9 млрд. шт., 10 коп. – 3.8 млрд. шт., 25 коп. – 1.7 млрд. шт., 50 коп. – 1.2 млрд. шт. та 1 грн. – 0.5 млрд. шт. Основні споживачі монет − торговельна мережа, заклади громадського харчування, громадський транспорт, аптеки, відділення Укрпошти, організовані та неорганізовані ринки, додають в НБУ.

У Нацбанку підкреслили, що запровадження правил заокруглення не матиме жодного впливу на інфляцію як прямо, так і опосередковано, оскільки йдеться про правила заокруглення всіх товарів у чеку, а не про ціни індивідуальних товарів.

Наприклад, якщо купувати лише одиницю товару, припустимо, ¼ частину хліба вартістю 3.14 грн., то покупка буде заокруглена до 3.10 грн. у бік покупця. Аналогічно 1 пляшка мінеральної води вартістю 8.14 грн. буде заокруглена до 8.10 грн. в бік покупця, 1 літр молока вартістю 17.69 грн. − до 17.70 грн. в бік продавця, ½ батона вартістю 4.36 грн. − до 4.40 грн. в бік продавця, cірники (1 коробочка) вартістю 0.39 грн. заокруглюється до 0.40 грн. в бік продавця. 1 пачка кам’яної солі вартістю 6.59 грн. заокруглюється до 6.60 грн. в бік продавця, підсумували у НБУ.

Джерело фото

Схожі публікації