19 лютого у Чернівцях розпочали антикорупційну школу, яка триватиме 6 тижнів
На першому тренінгу організатори роз’яснювали формування системи бюджетної політики на місцевому рівні.
Спікером виступив Микола Проданюк – координатор регіонального Центру компетенції ProZorro у Ченівецькій області. Під час лекції він розповів про характер корупціонерів та про те, чим корисний портал публічних закупівель, як за допомогою нього можна легко зрозуміти, чи є у Чернівцях, наприклад, підозра на зникнення частини виділених коштів на будівництво спортивного майданчика, тощо.
Під час тренінгу декілька таких випадків знайшли у Чернівцях. Згадали й портал Єdata, де кожен може перевірити, хто й на що використав публічні кошти, просто увівши код ЄДПРОУ платника та одержувача.
Спікери антикорупційної школи ознайомили присутніх і з іншими корисними інтернет-платформами, за допомогою яких можна моніторити рух коштів.
Однією із тем на тренінгу були також реформи та їх гальмування.
«Чому наші реформи, зокрема реформу децентралізації, так сильно вповільнюють? Через те, що багато чиновників в кінці просто втратять робочі місця. Це може навіть спричинити революцію».
Микола Проданюк, координатор регіонального Центру компетенції ProZorro у Чернівецькій області
Тренінги відбуватимуться для всіх бажаючих щопонеділка протягом наступних 5 тижнів у 5-му корпусі ЧНУ ім. Юрія Федьковича (початок об 11:30, у конференц-залі Міжнародного відділу).
Фото та матеріал Юлії Драган