Від того як студенти складуть сесію, залежить чи матимуть стипендію наступного року.
Багато дискусій викликала ініціатива Міністерства освіти скоротити кількість студентів, які отримують стипендії. Самі студенти, які навчаються на бюджетній формі, обурилися таким рішенням і розпочали протест у соцмережах. У профспілкових групах і на особистих сторінках студенти почали активно розміщувати фотографії з написом: «Я проти законопроекту №5130».
Але ситуації це не змінило. МОН уже представило алгоритм, за яким здійснюватиметься перехід від чинної системи стипендійного забезпечення до нової. Очікується, що у 2017 році стипендію отримуватимуть не всі студенти з середнім балом «4», а ті, що посіли найвищі місця у рейтингу, складеному вишами.
«Предбачається, що місце в рейтингу на 90% визначатиметься навчальною успішністю, а на 10% - критеріями, які розробить ВНЗ. Це допоможе визначити найбільш успішних студентів, навіть якщо за результатами сесії усі вони отримали однаковий середній бал. "Зараз в проекті бюджету закладено 2,978 млрд грн на соціальні стипендії та 2 млрд грн на академічні стипендії. Ми ж пропонуємо перекинути 1,7 млрд грн із соціальних стипендій на академічні, що дозволить не лише повністю профінансувати збільшені соціальні стипендії, а й забезпечити виплату збільшених стипендій майже для половини студентів".
Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України
Джерело фото.