Організація також висловила занепокоєння фактами висилки з України іноземних журналістів за антиукраїнську пропаганду і небезпекою для людей з проукраїнськими поглядами на окупованій частині Донбасу
Про це повідомляє Hromadske.
«Стурбованість викликає ослаблення захисту свободи вираження думки в ЗМІ. Минуло більше року після вбивства журналіста Павла Шеремета, але прогресу в розслідуванні обставин його смерті немає»,
— сказала на брифінгу в Києві глава моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, презентуючи 19-у доповідь ООН по ситуації з правами людини в Україні.
Вона підкреслила, що водночас іноземних журналісти все частіше висилають з України, «за ведення антиукраїнської пропаганди».
Фрейзер підкреслила, що на території Донбасу, що не контролюється Україною, громадяни, які відкрито висловлюють свої проукраїнські погляди, «продовжують піддаватися залякуванню і фізичній небезпеці».
За її словами, блогер, який пише про життя на неконтрольованій території Донецької області, незаконного утримується під вартою збройними групами «ДНР» з початку червня.
Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху авто, за кермом якого він перебував.
З самого моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.
Проте 8 лютого 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков провів прес-конференцію щодо перебігу розслідування вбивства Шеремета.
Таким чином, на сьогоднішній день слідство розглядає 5 версій скоєння вбивства журналіста.
10 травня журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. Зокрема, у фільмі йдеться про те, що співробітник СБУ був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.