Польський історик-націоналіст Войцех Мушинскі та професор Влодзімєж Осадчий, який виступає на проросійських ЗМІ, працювали на положеннями закону про ІНП
Польські ЗМІ перевірили інформацію щодо наявності проросійських поглядів в авторів закону про Інститут Національної пам’яті, а саме історика-націоналіста Войцеха Мушинскі та професора Влодзімєжа Осадчого, який досить часто дає коментарі проросійській пресі, повідомляє "Тиждень.ua" з посиланням на польське видання "Rzeczpospolita".
Історик Мушинскі раніше публікував у соціальних мережах зображення із повішеним екс-президентом США Бараком Обамою з підписом "Американська мрія об’єднує людей всього світу", йдеться у повідомленні.
В одній із публікацій він зазначив, що виїзд євреїв з Польщі у 1968 році через антисемітськоу кампанію компартії це "можливість втечі від відповідальності за злочини".
Водночас Мушинскі стверджує, що обвинуваченні в його сторону щодо ультранаціоналістичних поглядів є несправедливими.
"Я не вважаю себе суперечливим істориком. Я працюю в ІНП протягом 12 років, впроваджуючи своє власне дослідження, і жоден з моїх керівників ніколи не звинувачував мене в проголошенні спірних тез".
Войцех Мушинскі, історик
Історик не тільки допоміг праворадикальній партії Kukiz'15 розробити поправку до закону про Інститут нацпам'яті щодо злочинів "українських націоналістів", а й з’явився на засіданні Комітету з питань правосуддя та прав людини в листопаді 2016 року, на якому був представлений проект, пише видання.
Ще одним запрошеним гостем був професор Влодзімєж Осадчий, який наголосив на засіданні, що в Україні поширюється ідеологія націоналізму і стає обов'язковою державною ідеологією.
У проросійському ЗМІ "Спутник" професор скаржився на "великий імпульс бандерівських середовищ" в Україні. Саме тому польскі медіа правого спрямування підозрюють Осадчого у проросійських поглядах.
Втім зв’язок з Росією польський професор заперечує, йдеться у повідомленні.
"Багато років я був канцлером Європейського колегіуму польських й українських університетів, одним та ініціатором десятків конференцій, спрямованих на польсько-українське примирення, в тому числі вшанування Голодомору".
Влодзімєж Осадчий, професор