12 березня цього року Мамаївська територіальна виборча комісія прийняла рішення відкликати депутата від 1-го округу Угринчука В. Д.
Посилаючись на неналежне повідомлення самого депутата та Мамаївської сільської ради про проведення процед ури відкликання, а також незазначення в протоколі та у рішенні виборчої комісії підстави відкликання, Угринчук оскаржив рішення виборчої комісії в суді і виграв позов, повідомляє громадська мережа "ОПОРА".
Олена Глухова, яка представляла інтереси виборчої комісії в суді, погодилася з рішенням і зазначила, що комісія не має наміру подавати апеляцію.
Після оприлюднення рішення суду, захисник інтересів "відкликаного" депутата - Сергій Боднар зазначив:
"Реалізація прав особи не може здійснюватись шляхом порушення прав та законних інтересів інших осіб. Як було встановлено судом у процесі розгляду справи, при прийнятті рішення про відкликання депутата територіальною виборчою комісією було допущено порушення вимог законодавства, зокрема ст. 37-41 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», а отже слід визнати протиправним та скасувати рішення Мамаївської сільської територіальної виборчої комісії по відкликанню депутата Мамаївської сільської ради".
Це не перший випадок в Україні, коли суд скасовує рішення про відкликання депутата, коментує координатор виборчих програм Громадянської мережі "ОПОРА" в Чернівецькій області Тарас Прокоп.
"Така ситуація відбувається через складність процедури відкликання депутата, а також через недостатню юридичну обізнаність в питанні відкликання депутатів з боку ініціативних груп та виборчих комісій, які приймають рішення. Хоча сама процедура відкликання має бути простою в розумінні, щоб навіть люди без сильної юридичної підготовки могли відкликати депутата, якщо на те є підстави, але разом з тим, ця процедура не повинна ставити інструментом політичної розправи з неугодними".
Тарас Прокоп