В Україні щорічно утворюється близько 13 мільйонів тон відходів. Сміттєзвалища займають майже 7% території країни. 90% всього сміття викидають, не сортуючи. І лише 5% відходів переробляють для повторного використання.
Для прикладу, у Європі намагаються запобігати утворенню сміття, готують його до повторного використання, переробляють утилізують, наприклад, для відновлювальної енергії, і лише 3-5% потрапляє на сміттєзвалища. В Україні ж ліквідують 95% відходів.

Не чекати дій від органів самоврядування, а сортувати сміття вже сьогодні чернівчан закликає Інспекція з благоустрою. Її начальник Сергій Обшанський проводить освітню програму для формування екологічної культури в місті. У школах він розповідає, як, зберігаючи кошти, зробити Чернівці чистішими.
«У житловому комплексі «Водограй» у Чернівцях встановлені підземні контейнери для різних типів відходів. Але з 13 людей лише 3 викидають сміття правильно. Сортувати сміття в Японії почали ще в 1920-их роках. Це довгий шлях, але ми маємо цьому навчитися».
Сергій Обшанський, начальник Інспекції з благоустрою міста Чернівці
21 лютого на сайті міськради з’явилася інформація про пункти прийому вторинної сировини. У Чернівцях сміття приймають за 14 адресами.
У таких пунктах приймають пластик, папір, метал та скло. Проте не вся сировина годиться для повторного використання. Купуючи продукти та товари, звертайте увагу на маркування. Наприклад, переробити можна пластик № 1, 2, 4 (ПЕТ-пляшки, пляшки з мийних засобів, пакувальну плівку), картон, офісний папір, газети, журнали, все скло, виготовлене в Україні.
Не годиться сміття зі слідами їжі та жиру. Тому, наприклад, пляшку з-під молока спочатку потрібно сполоснути водою.
У пунктах прийому за сміття заплатять невелику суму, проте їхати туди треба самостійно. Набагато зручніше викинути відходи у роздільні баки біля власного будинку. Встановити такі баки в Чернівцях у відповідній петиції і запропонував Сергій Обшанський. Пропозиція набрала необхідну кількість голосів. Це питання винесуть на розгляд міської ради вже 29 березня.
«Щоб забезпечити Чернівці баками для сортування сміття, необхідно приблизно 10 мільйонів гривень. У 2017 році бюджет Чернівців становив 2,3 мільярди гривень, тому ці видатки для міста є цілком реальними».
Сергій Обшанський, начальник Інспекції з благоустрою міста Чернівці
Ще одна можливість заробляти на смітті – збудувати сміттєспалювальний завод. Утилізація відходів на такому заводі забезпечуватиме теплом цілий житловий комплекс. Платіжки зменшаться втричі, а це невигідно "облгазам", припускає Сергій Обшанський.
Сортування сміття вимагає рішень на законодавчому рівні. Проте ми вже сьогодні можемо починати змінювати наше місто та боротися за «чисте» майбутнє.
Освітню програму Інспекції з благоустрою міста Чернівці "Сортування сміття та поводження з відходами" дивіться за посиланням.
Підписуйтесь на наш канал у Telegram.
Фото та матеріал Оксани Чорної
Схожі публікації
У Чернівцях провели лекцію-інтерактив про ООН та Цілі Сталого Розвитку
Основною ціллю організації є підтримка миру на планеті та розвиток дружніх відносин між країнами
Читати даліЯрослав Грицак презентував книгу “Нарис історії України: Формування модерної нації XIX-XX століття”
Книга написана доступною мовою без прикрас та перебільшень
Читати даліУ Чернівцях читатимуть вірші про Париж та Пауля Целана
22 червня відбудеться презентація дебютної поетичної збірки Павла Матюші «Париж.Сплін»
Читати даліКерівниця фонду Western NIS Enterprise Fund Ярослава Джонсон презентувала книгу рецептів
У книзі зібрані всі рецепти українських страв, які родина відтворила живучи в Америці
Читати даліПоетичні читання в Решетилівці, творчий вечір Ади Роговцевої та винний вечір у Полтаві
Чим відзначився перший день Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Poltava
Читати даліУ Полтаві стартує Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava
Програма фестивалю 2019
Читати даліУ Чернівцях відбулася зустріч із німецьким письменником Гансом Берґелем
Колишній політичний в’язень розповів про європейську літературу на Буковині
Читати даліСтуденти УАЛу організували виставку з біографічними історіями чернівчан
Учасниками проекту «Бумеранг» стали 5 людей літнього віку
Читати далі