25 липня палата представників конгресу США проголосувала за законопроект, який передбачає додаткові санкції відносно Росії, Ірану та КНДР
Про це повідомляє Інсайдер з посиланням на Інтерфакс
"За" проголосували 419 конгресменів, троє виступили проти. Законопроект передадуть назад на голосування в сенат. У разі позитивного рішення сенаторів він ляже на підпис президенту США Дональда Трампа.
Законопроект спочатку передбачав санкційний тиск тільки на Іран, але потім в ньому з'явилися статті, що стосуються Росії і Північної Кореї, йдеться у повідомленні.
Згідно з документом, американським компаніям і фізичним особам будуть заборонені операції з російськими банками, що знаходяться під секторальними санкціями, з наданням фінансування довше, ніж на 14 днів. В даний час це обмеження становить 90 днів.
Також документ передбачає обмеження тривалості угод з наданням фінансування російським енергетичним компаніям під секторальними санкціями з 90 до 60 днів (ця норма трохи пом'якшала в порівнянні з першою версією законопроекту, де був прописаний максимальний 30-денний термін).
Законопроект забороняє надання резидентами США товарів, послуг (крім фінансових сервісів) і технологій для нових проектів з видобутку нафти на шельфі Арктики і глибоководді, а також сланцевої нафти, в разі, якщо російські компанії під секторальними санкціями володіють 33% проекту і більше. Така планка дозволяє вивести з-під удару ряд проектів, наприклад, "Сахалін-1", де оператором є Exxon, а "Роснефть" володіє 20%, або "Шах-Деніз" в Азербайджані (10% у "Лукойла") .
Законопроект дає президенту США право вводити санкції відносно того, хто разово інвестував від $ 1 млн в будівництво Росією експортних трубопроводів або надав для цих цілей устаткування (в тому числі в лізинг), технології та послуги. Гранична сума для таких транзакцій протягом року становить $ 5 млн.
Президент України Петро Порошенко прокоментував позитивне рішення конгресу США на своїй сторінці у Твіттері.
"Важливе рішення Конгресу США щодо санкцій проти Росії за потужної двопартійної підтримки. Ціна агресії має зростати!"
Петро Порошенко, Президент україни