22 червня в Лабораторії культури відбувся захід «Від Туреччини до Індії», який організувала міжнародна волонтерська організація AIESEC
Подія розпочалася з короткого представлення волонтерів, а саме двох хлопців з Індії та дівчини з Туреччини.
«Ця подія організована волонтерами, які приїхали до нас з Індії та Туреччини на міжнародне волонтерське стажування. Це можливість для них представити свої країни і трохи більше дізнатися про Україну».
Інна Капітан, віце-президент окремого підрозділу AIESEC у Чернівцях
Волонтери розповіли про особливості життя в рідних країнах. Туркеня поділилася цікавими весільними обрядами, пояснила суть і важливість мусульманського посту Рамадан. Хлопці з Індії зосередили увагу присутніх на історії, різноманітті релігій, архітектурних пам’ятках, спортивних і технологічних досягненнях своєї країни: генеральним директором компанії Google, Microsoft, Adobe є індійці, в Індії ніколи не було рабства, бойове мистецтво кунг-фу виникло саме в цій країні. І це лише невелика частина цікавих фактів, які розповіли волонтери. Говорили і про сімейне життя, освіту та здоров’я.
«Ми з пристрастю ставимося до роботи, будуємо кар’єру. Можливо, саме тому середній вік індійців на час одруження становить 27-29 років. Система освіти в нас хороша, проте дорога. Тому в Україні так багато студентів з Індії».
Піюш Кумар, волонтер з Індії
Захід проводили англійською мовою.
«Я прийшов сюди, бо хочу підтягнути і попрактикувати свою англійську, поспілкуватися з іноземними волонтерами».
Дмитро, учасник події
Зустріч відбувалась у формі інтерактиву. Кожен міг поставити запитання та поділитись своїм досвідом.
«Основною метою заходу є те, аби чернівчани зрозуміли, що є можливість поїхати за кордон на стажування на 6 тижнів та стати волонтером молодіжної організації».
Інна Капітан, віце-президент окремого підрозділу AIESEC у Чернівцях
«Труднощів в організації події не було. До нас приїхали волонтери і ми хотіли з ними ближче познайомитись, зробити комунікацію з жителями міста».
Настя Лутченко, волонтерка AIESEC
Наостанок присутні мали змогу вивчити привітання, подяку і ще кілька слів щоденного спілкування індійською і турецькою мовами.
Фото Ірини Бурдюг