Парламентська асамблея (ПА) НАТО прийняла резолюцію "Зміцнення стабільності й безпеки в Чорноморському регіоні" з урахуванням поправки української делегації, що передбачає продовження стратегічного обговорення з Україною та Грузією питання чорноморської безпеки, а також подальшого посилення співпраці в рамках діяльності НАТО
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила голова постійної делегації у ПА НАТО народний депутат України ("Блок Петра Порошенка") Ірина Фріз, передає Укрінформ.
"На пленарному засіданні ПА НАТО в Бухаресті прийнято резолюцію "Зміцнення стабільності й безпеки в Чорноморському регіоні" з урахуванням поправки української делегації, що передбачає продовження стратегічного обговорення з Україною та Грузією питання чорноморської безпеки, а також подальшого посилення співпраці в рамках діяльності НАТО, що спрямована на зміцнення безпеки в регіоні та реалізації політичного рішення щодо наступних кроків до імплементації рішення Бухарестського саміту 2008 року".
Ірина Фріз, голова постійної делегації у ПА НАТО народний депутат України
Фріз підкреслила, що ця резолюція ПА НАТО створює підстави для початку обрання алгоритму щодо підготовки набуття членства в НАТО.
"Резолюція ПА НАТО де-юре створює підстави для того, щоб ми приступили до обрання алгоритму щодо підготовки набуття членства в НАТО".
Ірина Фріз, голова постійної делегації у ПА НАТО народний депутат України
Водночас вона підкреслила, що пріоритетом для України має бути впровадження реформ для досягнення відповідності стандартам і критеріям Альянсу. "Так, перед нами ще багато роботи. Але політична підтримка з боку наших партнерів сприяє таким змінам та відкриває двері для євроатлантичної інтеграції України", - написала Фріз.
Постійний комітет ПА НАТО задовольнив заявку України на проведення весняної сесії ПА НАТО в Києві в 2020 році.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на 63 річній сесії Парламентської асамблеї НАТО у Бухаресті заявив, що Україна і Грузія "рано чи пізно" можуть стати членами НАТО, але сьогодні треба зосередитися на проведенні реформ.
"Для нас це вкрай потужний сигнал солідарності й підтримки у боротьбі за сувернітет та територіальну цілісність від країн Альянсу".
Петро Порошенко, Президент України
Водночас, Петро Порошенко на своїй сторінці у Twitter заявив, що весною 2020 року Україна прийматиме Парламентську Асамблею НАТО.