19 травня у Чернівцях відбувся День вуличної музики
Його відзначають щорічно у третю неділю травня в багатьох країнах світу. В Україні до акції долучилися 54 міста.
Взяти участь у святі зголосилися майже 500 виконавців з Чернівців, області та інших регіонів України, з них – 90 гуртів.
“Наш гурт називається “RetroMusic”. Ми виконуємо європейську музику 30-х, 60-х та 70-х років. Граємо багато французької музики, вальси тощо. Ми грали не лише в Україні, а й у Чехіїта Польщі. Зараз мало хто таке слухає, усі переходять на сучасні напрямки. Та й взагалі такої музики, як у нас, дуже мало. А ми зібрали цілий гурт однодумців. Пєтя – людина, яка приїхала з Праги, суперовий професійний гітарист. Сергій Чорний – людина-меломан, в пріоритеті якої завжди була творчість. Аня, спів якої ви чули, – чудова співачка. А ідея прийшла мені. Головне те, що ми отримуємо від цього задоволення, особливо в таке свято, як День вуличної музики”.
Микола Задора, музикант
На вулиці Ольги Кобилянської, на Театральній площі, Чернівецькому пляжі (громадський простір “Маяк на Пруті”) та Центральній площі організатори розташували шість сцен, розділених за музичними напрямками.
На сцені “Рок”, яка розташовувалася біля целанівського центру, музиканти грали поп-рок, джаз, фанк, інді та рок.
На “Акустичній” сцені, яка знаходилася біля Панської гуральні, грали фолк, акустичну музику та реггі.
На сходах Ратуші була сцена “Фолк-Класична”. Там можна було послухати український, румунський та польський фольклор, слов’янський етнос та класичну музику.
На Театральній площі розташували “Молодіжну” сцену, на якій можна було не лише почути хіп-хоп та реп, а й подивитися на вуличні танці.
На міському пляжі о 19:00 була відкрита “Нічна” сцена, на якій грали електронну музику різних напрямків до сьомої ранку.
О 15:00 в медіа-центрі “Belle Veu” відбулася лекція CheTalks “Музика та креативний менеджмент”. Лекція охопила 4 теми: Олександр Сушинський розповів про автентичну імпровізаційну музику, а Вікторія Медведко – про клезмерську музику, Артем Жук розповів про концертний менеджмент, організатор Сергій Кушнір говорив про те, як створюється День вуличної музики.
Трансляцію лекцій дивіться за посиланням.
“Перше таке свято було проведено традиційно на вулиці Ольги Кобилянської всього лише за 5 гривень на друк списку музикантів та локацій. Тоді до свята ми залучили приблизно 40 музикантів. Наступні Дні вуличної музики вже підтримувала влада і вони були масштабніше і не за 5 гривень”.
Сергій Кушнір, організатор Дня вуличної музики
“Я не завжди виходжу грати на вулицю. Лише за покликом серця. Інколи з гуртом, інколи сам. Адже для мене це не робота. Більшість перегорає, коли виступає на вулиці кожного дня, хоча заробити можна непогано. У мене виходило приблизно 100 гривень за годину, коли я виходив грати кожного дня. Але потім мені це набридло, я захотів знайти якийсь стабільний заробіток. Тепер виходжу, коли маю вільний час і бажання. А в такий день, як сьогодні, просто гріх не вийти та заграти”.
Іван, студент
Організатори пообіцяли реформувати, розширити та вдосконалити програму свята наступного року.
“Ця подія відбувається вже не перший рік, і мені не хочеться, щоби щорічне свято з часом перетворилося на “звітній концерт”. Ми будемо переглядати концепцію Дня вуличної музики. Крім цього проекту ми плануємо створити День вуличного театру. Уявіть собі, ви приходите на вулицю Ольги Кобилянської і потрапляєте в австрійські часи. З кожним кроком декорації змінюються, і тим самим переносять вас у часі”.
Сергій Кушнір, організатор Дня вуличної музики
Фото Ігоря Волощука та Анастасії Бойчук