Український блогер Анатолій Шарій спростував заяву адвоката Марка Фейгіна про педофілію

Огляд ЗМІ

Аналітика

Поодинока лампочка ритмічно блимає у крихітній кімнатці. Скромний сонячний промінь ледь пробивається крізь щільну завісу мороку, який поглинув увесь простір. Зі стелі поволі крапає конденсат прямісінько у тазик – це на вечірню ванну. Хазяїн хоч і злидар, однак «об’єктивний вигляд» все ж потрібно підтримувати.

У центрі кімнати - імпровізована студія, невід’ємним атрибутом якої є кривенька табуретка, змайстрована з декількох патиків і фанери. На ній сидить скуйовджена постать, яка тривіально кривляється на камеру. Час від часу динамік на стіні безперервно фонить: з нього доносяться болісні крики малечі, фуркіт гральних карт та дзенькіт «одноруких бандитів».

Після видачі чергової порції нахабної та агресивної пропаганди, патлатий кулінар-диверсант отримує повідомлення з Мордору – новий транш чорного трафіку пройшов успішно. Далі він прямує у сусідню кімнату. Вона представляє собою велику залу, поділену на декілька секцій. У секції «К» актори проходять кастинг для численних збочених проектів. Підрозділ «Й» став притулком для працьовитих рабів, які «кліпають» десятки сценаріїв у день. Їхній продуктивності можуть позаздрити навіть популярні профільні студії. У секції «Е» налагоджене кіноворибницвто. Перед початком зйомки оператори ретельно місять баксами борошно, кредитками прорізають декілька доріжок, а потім здійснюють забіг на коротку дистанцію. Це додає картинці потрібної динаміки під час зйомки. Усі екстремальні трюки актори виконують самотужки з великим задоволенням. Останнє відділення – «Ф» - відповідальне за монтаж. Жирні маленькі пальчики, хутко вируючи втиснутими до упору заляпаними кнопками, додають спецефекти, зводять звук, вирізають невдалі кадри.

Господар задоволений. Невдовзі нова партія якісного «мила» буде готова для відправки. Він завжди мріяв про власний затишний порно-холдинг. Раптом дратівливо дзеленькає месенджер. Оце так! Його мала добряче підзаробила. Тож можна буде шиканути десертом, доки не вийшов строк придатності тіла.

Він - першокласний шатун, який своїми витворами вправно розхитує здоровий глузд людей. Вони блискавично втрачають контроль над мізками та починають маніакально нести нісенітницю та наклеп. Вельми небезпечний тип.

Собака гавкає. Та караван впевнено продовжує свій шлях. Прямісінько у безодню.

- Хроніка дня. Обране.

Наприкінці липня українські ЗМІ вибухнули заголовками про кримінальну справу блогера Анатолія Шарія за педофілію. 30 липня адвокат Марк Фейгін повідомив у своєму акаунті у Twitter наступне:

"От коллег из Нидерландов (я обратился в крупную адвокатскую контору там) я получил первое подтверждение, что на Шария есть дело о педофилии!" 

Марк Фейгін, адвокат

Українські ресурси, серед яких «Гордон» та «Цензор.нет», підхопили цю новину із посиланням на твіт Фейгіна. При цьому не підтвердили достовірність інформації іншими перевіреними джерелами.

Цікаво, що «Гордон» попрацював ретельніше та об’єктивніше за своїх колег. Анатолія Шарія обережно найменували згідно з його статусом «українським блогером», а не «проросійським пропагандистом». А також додали одне з його «найсвіжіших» фото у Facebook.

Водночас найбільш обачно вчинив ресурс «Публичные люди». Після того, як на його публікацію звернув увагу сам Анатолій Шарій на своїй сторінці у Facebook, новину було миттєво видалено з сайту. 

Педофілія Шарія вже котрий рік – «бородатий анекдот». Ці плітки давно гниють у просторах всесвітньої мережі. Та чомусь регулярно лише деякі українські та російські ресурси черговим фантасмагоричним розрядом повертають цей труп до життя. Зрештою, огидний Франкенштейн, зліплений із багатьох заплаток-фейків, починає мандрувати інтернет-виданнями.

«Проект Кремля», «крадій», «педофіл» – всі ці заяви потрібно підкріплювати аргументами. Натомість єдиний довід – це відео, де жінка (нібито сестра Шарія) розповідає, що він крадій і педофіл – аргументуючи свої слова чесним словом. Незважаючи на таку подачу, ЗМІ без долі скепсису з певною періодичністю постять цю новину.

Не слід забувати й про докази Марка Фейгіна – фотографії документів . Проте деякі з них настільки розмиті, що текст банально складно розібрати. Та жодне ЗМІ навіть не спробувало їх перекласти.

Варто взяти до уваги й те, що «педофіл» та «крадій» безтурботно проживає у Євросоюзі (справедливому та непідкупному, якому ми так палко співаємо дифірамби), подорожує, має легальний бізнес та декларує всі доходи. Ці факти підтвердженням того, що проблем із поліцією у блогера як мінімум немає.

Анатолій навіть звернувся до поліції Нідерландів та підтвердив свій статус законослухняного жителя ЄС. Дуже цікаво було спостерігати за реакцією полісмена у відділку:

«Як взагалі у вас ЗМІ можуть таке публікувати?».

До Анатолія Шарія можна ставитись по-різному. Його часто недолюблюють за жорстку критику української влади. За що він і нажив собі статус «антиукраїнського блогера» та «проросійського пропагандиста».

Однак заяви про «фінансування Кремлем», «педофілію», «наркоманію та ігроманію» нагадують заголовки таблоїдів, а не рейтингових ресурсів та авторитетних громадських діячів. Тим паче, виробництво його контенту не потребує шалених коштів (на що постійно скаржаться опозиційні російські блогери, які мають менше переглядів). Тому опонувати йому варто у його ж площині, конструктивно обґрунтувавши свою позицію. Але аж ніяк не методами пожовклих папараці.  

Аналізував Дмитро Сидоренко

Джерело фото

Схожі публікації