Дороги та транспорт - це найобговорюваніші теми у будь-якому регіоні нашої країни. Кожен знає їх проблеми, але чи знають шляхи їх вирішення? Що потрібно змінити Укравтодору, аби гідно конкурувати з німецькими службами?
Слід розпочати з найдешевшого транспортного засобу - велосипеду. Як нам всім відомо, щодня в Україні, та зокрема в Чернівцях, збільшується кількість велосипедистів. Але в нашому місті відсутні спеціальні доріжки. Саме тому користувачі велосипедів на свій страх і ризик користуються основними дорогами, залишаючись незахищеними учасниками дорожнього руху.
А в Німеччині велосипедисти - найголовніші у складній системі руху, хоч і мають спеціально відведені дороги. Та коли користуються основними дорогами, отримують першість. Саме тому вони не хвилюються за власне здоров’я так, як українці.
Але що сказати про самі дороги? Адже для того, аби добре їхати, потрібні якісні дороги. Чим похизуються Чернівці і як зустрічає Гамбург?
Велика частина Чернівців покрита бруківкою. Так вирішили наші предки, а ми повинні берегти нашу історію. На жаль, бруківка не підлягає ремонту. Або заміна, або неналежний стан доріг.
Для тих, хто не має коштів ні на власний автомобіль, ні на велосипед, єдиним способом пересування залишається громадський транспорт. То ж яке він має обслуговування та стан самого транспорту? Розпочну з Німеччини.
Так, транспортна система тут добре розвинена і знайти в ній мінуси дуже важко. Тут швидше, можна знайти приємні бонуси. Зазвичай у всіх автобусах є приємний куточок для всіх, хто любить читати. Адже якась фірма організувала у кожному автобусі безкоштовні книги. Книги мають спеціальну позначку, що вони саме з автобуса і ви повинні їх повернути. Але ніхто за це не просить гроші.
Німецький транспорт ви вже побачили, давайте поглянемо на систему транспорту в Чернівцях.
Ось так виглядає зупинка в нашому місті. Тут також є позначки, де вказано номер маршруту, початок роботи і приблизний інтервал руху. Але чи дійсно автобуси їздять за таким інтервалом?
З комунальними підприємствами завжди все дуже запущено. Давайте поглянемо яка ж ситуація з приватними підприємствами. Одним із них є такі маршрутки, які діють по всьому місту. Подивимось скільки коштує тут проїзд, і як тут обслуговують:
- Доброго дня! Скільки кштує проїзд?
- 4 гривні.
- А у вас є місячні квитки?- Ні, у нас немає.
Ну і на останок, на жаль, але Чернівцям прийдеться ще багато чого змінювати. Нас чекають багато реформ та трансформацій. Але радує хоча б те, що ми вже щось робимо, що зміни вже відбуваються сьогодні і дороги ремонтуються. На жаль, про доріжки ще не подумали, хоча міський голова й обіцяє.
Та все ж є і плюси. Незважаючи на те, що велодоріжок у нас немає, зате є велодень.